5 korzyści płynących z wynajmu magazynu

Kupno magazynu jest zdecydowanie czymś, na co coraz częściej decydują się firmy. Jednak nie od razu musi to być aż tak skrajne posunięcie! Czasami zamiast kupować coś, można to wynająć, dzięki czemu istnieje możliwość przetestowania pewnych rozwiązań. Mniejsze firmy z kolei mogą w końcu swobodnie się rozbudowywać. Mnóstwo jest korzyści, które płyną z wynajmowania magazynów i zdecydowanie warto jest przetestować ten pomysł u siebie w biurze.

5 korzyści wynajmu magazynu

Pierwszą z korzyści, które płyną z wynajmu magazynu to fakt, że można zaoszczędzić sporo pieniędzy – kupno takiego magazynu może być bowiem naprawdę kosztowne i może obciążać budżet firmy, dlatego zdecydowanie lepiej jest wynajmować. Owszem, co miesiąc trzeba płacić czynsz, jednak jest to zaledwie ułamek kwoty, którą trzeba dać podczas kupna.

Kolejną, drugą w kolejności korzyścią, która płynie z wynajmu magazynu, jest wygoda. Przeważnie znacznie łatwiej jest znaleźć magazyn, który będzie do wynajęcia w rozsądnej cenie i dobrej lokalizacji. Każda osoba i każda firma która potrzebuje magazynu, zdecydowanie znajdzie więc coś dla siebie.

Kolejnym, trzecim punktem, dzięki któremu korzystniej jest wynająć magazyn, niż go kupić, jest bezpieczeństwo. Z wynajmowania magazynu można w każdej chwili zrezygnować, jeżeli firma ma chwilowe problemy i nie może sobie pozwolić na jego wynajem. Ratę kredytu z kolei trzeba spłacać bez względu na wszystko.

magazyn

Czwartą korzyścią z wynajmowania magazynu jest fakt, że do takiego wynajmu nie jest potrzebnych wiele formalności. W Polsce niestety prowadzenie firmy wiąże się z dużą ilością papierologii, więc zdecydowanie warto jest unikać nadmiernego komplikowania rzeczy, które mogą zostać wykonane prosto.

Piątą i ostatnią korzyścią, która wynika z wynajmu magazynu, jest to, że wynajmowane magazyny często są idealnie dostosowane do potrzeb klientów, czyli firm. Nie trzeba w takim razie dodatkowo takich magazynów przerabiać, by dostosować ich do własnych wymagań.

Lepiej kupić czy wynająć?

Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości firmy. Ogromne korporacje mogą pozwolić sobie na kupno magazynu i faktycznie będzie to dla nich lepsza i tańsza inwestycja, jeżeli planują z tego magazynu korzystać przez dłuższy okres. Jednak małe i średnie firmy zdecydowanie lepiej zrobią, jeżeli taki magazyn wynajmą. Jak już zostało wspomniane, będzie to dla nich opcja tańsza oraz przede wszystkim bezpieczniejsza.

magazyn 3

Jeżeli więc nie pracujesz w korporacji lub innej, ogromnej firmie to wynajem jest najlepszym, co może być dla twojej firmy.

Jak znaleźć magazyny do wynajmu?

Magazyny do wynajmu można znaleźć na wiele różnych sposobów, jednak najprościej można to zrobić przez internet. Wiele jest firm (w tym Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego), które oferują tego typu usługi, a na ich stronach internetowych można dowiedzieć się jakimi konkretnymi magazynami oni dysponują, jakie są ich powierzchnie i gdzie się dokładnie znajdują. Dzięki takim informacją będziesz w stanie znaleźć najlepszy dla twojej firmy magazyn, który będzie mieścić się w dogodnej lokalizacji i będzie w atrakcyjnej cenie.

Dzięki wynajmie magazynu twoja firma będzie w stanie się rozwijać i wejdzie na nowe rejony biznesu. W magazynie będziesz w stanie trzymać większe zamówienia, które w innym wypadku byłyby mniejsze i częstsze, przez co w finalnym rozrachunku płaciłbyś więcej.