Biuro rachunkowe – komu zlecić prace księgowe?

Przy prowadzeniu firmy często najwięcej czasu zajmuje tak zwana papierologia – kursy, rozliczenia, szkolenia, które często spędzają sen z powiek przedsiębiorców, zwłaszcza gdy Ci nie są fanami administracji ani specjalistami w jej dziedzinie. Zakładając, że czas to pieniądz, a pieniądz jest ważny dla każdego szanującego się przedsiębiorcy, najlepiej zainteresować się wynajmem firmy z zewnątrz, tzw. outsourcingowej, która pomogłaby to wszystko ogarnąć. Firm jednak takich jest multum, w internecie znajdziemy zatrważającą ilość ogłoszeń, czym zatem kierować się przy wyborze firmy? Wybór musi być jak najbardziej przemyślany, ponieważ gdy okaże się, że trafiliśmy na firmę nie najlepszej jakości, która nie jest w stanie dopilnować terminu, doprowadzać spraw do końca czy ogarniać spraw finansowych, odpowiedzialność za to ponosić będzie nie kto inny, jak właśnie właściciel firmy.

Zatem na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę przy poszukiwaniu takie firmy?

biuro rachunkoweCzy w pakiecie usług oferowanych przez firmę znajduje się także szkolenie pracowników w zakresie  BHP?

Niewiele firm organizujących pracę działu kadr, płac czy księgowości zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń BHP, które są niezbędne przy prowadzeniu firmy – za brak szkoleń BHP pracowników pracodawca ponosi srogie kary finansowe. Jednak jak wiadomo, w pakiecie taniej i oszczędnie, więc warto znaleźć firmę która także organizuje szkolenia BHP – wtedy wszystko ogarniemy za pomocą jednej firmy outsourcingowej, nie będziemy potrzebować wynajmować osobno osoby odpowiedzialnej za BHP.

Czy wybrana firma samodzielnie zajmuje się transportem dokumentów z i do firmy, czy wymaga dostarczenia ich do siebie ‘na stół’?

Niektóre firmy zajmujące się kadrami, płacami i księgowością nie pracują mobilnie, więc z każdą sprawą trzeba jeździć do nich. Bez problemu wyobrazić sobie można, jaka to strata czasu. Warto więc znaleźć firmę, w której zakres usług będzie również transport dokumentów.

Co zawiera się w cenie ostatecznej?

Jest to bardzo ważne. Niekiedy firma kusząca niewygórowaną ceną za swoje usługi, i zdająca się mieć w pakiecie swoich usług wszystkie potrzebne rzeczy, tak naprawdę nie pomaga w wielu kwestiach albo pomaga za sporą opłatą. Doskonałym przykładem są na przykład cykliczne kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, przed którą nie ucieknie każda firma. Wymagają one poświecenia wiele czasu, trzeba bowiem przygotować wszystkie potrzebne dokumenty, wszystko zorganizować, poświęć dłuższą chwilę dla urzędników z PIPu zadających wiele dziwnych pytań. Wiele firm outsourcingowych zajmujących się kadrami, księgowością, płacami nie ma w swej ofercie opcji pomocy przy takich kontrolach. Warto więc rozejrzeć się za firmą, która poza wymaganym ‘minimum’ służy pomocą także w przypadku inspekcji, różnego rodzaju kontroli i tym podobnym przykrym obowiązkom, w których musi uczestniczyć każdy pracodawca.


Firma o wieloletnim doświadczeniu – MaWo Group –  biuro rachunkowe transport zaprasza do korzystania z profesjonalnych usług księgowych, rachunkowych oraz oferuje obsługę kadr i płac.