Czy warto wyjechać do Anglii jako kierowca CE?

Kierowca, który posiada ważne prawo jazdy kategorii C+E, może liczyć na znacznie większą ilość ofert, jaką mogą mu zaproponować pracodawcy w Anglii. Umiejętność prowadzenia ciężkiego samochodu ciężarowego w sposób bezpieczny, zapewnia pracodawcy dostarczenie produktów na czas i w jednym kawałku. Kierowcy CE w Anglii są poszukiwani w niejednym kraju. Pracodawcy oferują wysokie zarobki oraz atrakcyjne systemy premiowe. Kierowca, który podejmuje się pracy na stanowisku w angielskiej firmie, musi jednak odznaczać się świetną orientacją w terenie. Zlecenia często obejmują dłuższe wyjazdy za granicę. Sama praca w Anglii często jest ogromnym wyzwaniem dla polskiego kierowcy. Nie każdy bowiem zna kraj i obyczaje panujące na drodze. Warto zaznaczyć, że w Anglii jeździ się lewym pasem w odróżnieniu od reszty państw europejskich.

Co trzeba wiedzieć, aby zostać kierowcą w Anglii?

Kierowca więc musi być przygotowany na zmianę w ruchu drogowym oraz na długie wyjazdy w celach zawodowych. Najczęściej spotykane oferty pracy, jakie oferowane są przez angielskich właścicieli firm, to rozwożenie towaru w różne miejsca w Anglii. Kierowcy odbierają towar z hurtowni, a następnie dostarczają go do wyznaczonych miejsc w odpowiedniej ilości. Kierowcy polscy również często zatrudniani są w firmach meblowych. Wielkogabarytowe meble muszą dotrzeć do sklepów i do klientów we właściwym stanie. Na kierowcy tira ciąży więc ogromna odpowiedzialność za przewożony towar. Praca kierowcy w Anglii jest jednak korzystna nie tylko ze względów materialnych. Kierowcy mają szansę choć przez chwilę podziwiać krajobrazy kraju, w którym się znajdują.

Korzyści z pracy w Anglii

kierowca cJedną z największych zalet pracy w Anglii na stanowisku kierowcy CE, to wysokie zarobki. Kierowca jest również nagradzany comiesięczną premią. Osoby, które podejmują zatrudnienie w angielskich firmach, mogą także liczyć na ciekawe zlecenia. Nierzadko pracodawca zleca kierowcy podróż do Włoch, Niemiec czy innych krajów Europy. Dowożenie towaru jest organizowane bardzo sprawnie, dzięki czemu kierowca jest poinformowany o wszystkim, co znajduje się w tirze. Dodatkowo, pracodawca zapewnia kierowcy listę określonych miejsc, do których ma zawieźć towar. Najczęściej kierowca jest również dokładnie instruowany, jak i którędy ma dojechać do danego miejsca. Towar musi być rozwożony po kolei, tak jak jest on ustawiony w przyczepach pojazdu.

Kierowcy, oprócz dość wysokich zarobków, mogą również liczyć na godne warunki pracy oraz możliwość zwiedzania malowniczych terenów. Kierowca CE, dzięki zleceniom, ma często okazję pojechać do kraju, w którym wcześniej nie był. Jest to dość korzystna zaleta tej pracy. Kierowcy CE często spędzają długie godziny i czasem nawet dni i tygodnie na jeździe. Muszą więc oni regenerować regularnie swoje siły, co pozwala na spędzanie czasu w ciekawym miejscu.