Jak zjednać sobie pracowników – organizacja imprez integracyjnych

Dobre relacje między współpracownikami to fundament każdej firmy. Złe stosunki pomiędzy nimi będą negatywnie wpływały na efekty pracy i kontakt z klientami. Dlatego tak istotne jest zadbanie o dobrą komunikacje między współpracownikami – najlepiej poprzez wspólną zabawę.

Impreza integracyjna nie są już uważane za zwykłe spotkanie pracowników. Oczywiście chodzi o wspólną zabawę i dobrą atmosferę, ale głównym celem wydarzenia jest zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami, poprawa komunikacji i wzajemna inspiracja do lepszej, bardziej kreatywnej pracy. Do organizacji takiej imprezy należy podejść z ostrożnością i pewnym pomysłem.

Czy organizacja imprez integracyjnych jest potrzebna?

Wielu pracodawców zazwyczaj rezygnują z pomysłu organizacji takiego wydarzenia. Obawiają się wysokich kosztów, nieodpowiedniego zachowania pracowników i braku efektów integracji. Nie ma jednak wątpliwości, że zintegrowany zespół pracuje lepiej, a w biurze panuje życzliwa atmosfera.

Pracownicy są w stanie poznać nie tylko siebie nawzajem, ale również nawiązać dobrą relację koleżeńską z szefem. Współcześnie organizacja imprez integracyjnych jest bardziej popularna niż jeszcze kilka lat temu. Pracodawcy chętniej inwestują w takie wydarzenia.

Impreza integracyjna – jakie niesie korzyści?

Jeśli dopiero ruszamy z nowym biznesem, organizacja imprezy integracyjnej to świetny sposób na pierwsze spotkanie naszych pracowników. Nie tylko będą mogli porozmawiać między sobą, ale również podzielić się dotychczas zdobytym doświadczeniem. Dobrze zgrana ekipa pracowników, zwłaszcza w początkach funkcjonowania firmy, zwiększa szanse na osiągnięcie późniejszego sukcesu.

Imprezy integracyjne pozwalają pracownikom poznać się od mniej formalnej strony – zwłaszcza jeśli pracują ze sobą już od dłuższego czasu. To także świetna okazja do spotkania dla osób, które do tej pory komunikowały się ze sobą za pomocą wewnętrznego serwera lub komunikatora i nigdy nie miały okazji do bezpośredniej rozmowy.

Jak zjednać sobie pracowników

Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Na imprezach integracyjnych popularne są różnego rodzaju zabawy i gry zespołowe, a także warsztaty. Takie atrakcje wzmacniają więzy między pracownikami, ale także uczą wzajemnych reakcji oraz wzmacniają wzajemne zaufanie.

Organizując takie wydarzenie dobrze jest zadbać również o odpowiednie miejsce do zabawy. Lokalizacja, która będzie dogodna dla wszystkich pracowników jest kluczowa. Istotna jest również powierzchnia sali oraz niezbędny sprzęt, który z pewnością ułatwi późniejsze warsztaty lub gry zespołowe.

Organizacja – wynajmowanie zewnętrznej firmy

Indywidualna organizacja imprezy integracyjnej może stać się kłopotliwa i niezwykle droga. Warto więc rozważyć zatrudnienie zewnętrznej firmy takiej jak In Spe ze Szczecina, która zadba nie tylko o atrakcje, ale również o znalezienie odpowiedniego miejsca. Profesjonaliści postarają się również o pyszny catering oraz zorganizują powrotny transport dla pracowników, mieszkających w dużej odległości od miejsca zabawy.

Zewnętrze firmy zajmujące się organizacją takich wydarzeń, mają spore doświadczenie w pozyskiwaniu i planowaniu zabaw, a w swoich szeregach zatrudniają animatorów – osoby kreatywne, uwielbiające zabawę. Profesjonaliści dokładnie zastosują się do wytycznych i z pewnością ograniczą wydatki do minimum. Ponadto taka pomoc jest niezwykle potrzebna, zwłaszcza w tzw. „gorących okresach”, jak na przykład święta.

Dawniej organizacja imprez integracyjnych była uważana przez pracodawców za zbędny wydatek. Dzisiaj jest to nie tylko modne, ale takie wydarzenia uważa się za niezbędnym elementem pracy w każdej firmie. Podczas wspólnej zabawy, warsztatów i gier pracownicy lepiej się poznają, chętniej współpracują i nie mają problemów z zaufaniem sobie podczas zwykłej pracy. Wspólne zadania i spędzanie czasu „po godzinach” wzmacnia relacje między pracownikami oraz poprawia atmosferę.