Program do fakturowania online – opinie

Liczba prostych i przystępnych programów do fakturowania rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, przedstawiając przedsiębiorcom co raz to nowsze, lepiej zoptymalizowane rozwiązania. Choć przez wiele lat na czele listy najlepszych pojawiały się pozycje takie jak Fakturowania.pl, FakturaXL czy InFakt, obecnie coraz częściej do grona czołowych programów dołączają nowe propozycje. Ich funkcjonalność jest zawsze zbliżona, choć nie jednakowa, a drobne szczegóły mogą znacząco ułatwiać lub utrudniać korzystanie z programu. Jak wypadają w opiniach użytkowników? Na co zwrócić uwagę, wybierając program do fakturowania?

Melpe.pl

Pomimo stosunkowo krótkiej obecności na rynku, program Melpe.pl cieszy się dobrymi opiniami szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność i decydujących o samodzielnym prowadzeniu księgowości w firmie. Melpe dostarcza rozbudowane funkcje w zakresie fakturowania, kosztów i rozrachunków, ułatwiając zarządzanie najważniejszymi obszarami firmy w zakresie księgowości bez konieczności korzystania z pomocy zewnętrznej firmy. Program pozwala na dodawanie nieograniczonej ilości kont pracowników oraz obsługę więcej niż jednej firmy z poziomu jednego konta użytkownika. Minusem może być dostępność programu wyłącznie w języku polskim i rosyjskim, ale twórcy nadrobili tu możliwością wystawiania faktur w obcych językach i walutach oraz wieloma funkcjami dodatkowymi, w tym kontrolą statusu płatności faktur i możliwością windykacji należności bezpośrednio dla każdej faktury.

Według opinii jednego z użytkowników forum budowlanego budnet.pl, ogromnym plusem Melpe jest brak limitu wystawianych faktur przy stosunkowo niskim abonamencie miesięcznym i dość rozbudowanej funkcjonalności idącej w parze z prostą obsługą. Poza podstawowymi opcjami wystawiania faktur i dokumentów sprzedaży, korzystania z bazy GUS, białej listy podatkowej czy możliwości wysyłania faktur bezpośrednio online, program dostarcza darmowe rozszerzenie umożliwiające szacowanie szans sprzedaży i poprawianie wyników firmy przez wnikliwą analizę kontaktów z klientami i kontrahentami.

Fakturowanie Melpe

Fakturownia.pl – opinie

Fakturowania to zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się dobrymi opiniami programów do fakturowania. Jego użytkownicy zgodnie podkreślają, że fakturowania daje „proste, przejrzyste rozwiązania skomplikowanych kiedyś czynności.” Jednym z podstawowych ułatwień, z jakich korzysta Fakturownia jest połączenie z bazą GUS, dzięki któremu faktury mogą być wystawione po podaniu wyłącznie numeru NIP kontrahenta – jeśli widnieje w bazie, dane do faktury uzupełnią się automatycznie i zostaną przypisane do wewnętrznej bazy klientów, co przyspieszy tworzenie kolejnych dokumentów sprzedaży w przyszłości.

Minusem programu z perspektywy niektórych użytkowników może okazać się rozbudowany program cenowy. Choć fakturowania.pl jest dostępna za darmo, przedsiębiorca ma w tej wersji dostęp wyłącznie do 3 faktur miesięcznie i ograniczone możliwości korzystania z pozostałych funkcjonalności programu. Im wyższy abonament, tym więcej opcji – program dodaje opcję tworzenia wielu profili pracowników i umożliwia im obsługę dokumentów sprzedażowych firmy, daje dostęp do raportów, magazynów, płatności bezpośrednio z poziomu programu fakturowego czy księgowości online. To bardzo korzystne rozwiązania, ale część programów na naszej liście oferuje je w nieco niższej cenie.

Chmura Faktur

Chmura faktur to całkowicie darmowy program do fakturowania, bez limitów faktur miesięcznych, za to z nieco ograniczonymi funkcjami dla użytkownika. Według opinii znalezionych w sieci, program cieszy się dobrymi ocenami – korzystanie z niego i wystawianie faktur z pomocą programu online jest znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze, niż wykonywanie ich w tradycyjnej formie papierowej. Program pozwala standardowo na automatyczną weryfikację kontrahenta na białej liście podatników VAT, generowanie plików JPK_VAT i pobieranie danych z GUS, a przy nadchodzących płatnościach i terminach przypomina o konieczności zapłaty, służąc jako prosty program do windykacji należności. Jest tu wiele miejsca na doskonalenie, ale jako pierwszy, prosty program do fakturowania dla małej firmy sprawdzi się naprawdę dobrze.

Jak wybierać program do fakturowania?

Przedstawione opinie i programy to tylko część tego, co tworzone przez specjalistów oprogramowanie do faktur ma do zaoferowania. Wybierając rozwiązanie właściwe dla swojej firmy warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym jakie funkcje będą dla Ciebie najbardziej istotne i który z programów pozwoli Twojej firmie rozwijać się bez konieczności zmiany abonamentu czy dostawcy programu po powiększeniu zakresu działalności. Zdecydowanie polecamy przeglądać opinie w sieci – użytkownicy są często najbardziej surowymi, ale i najbardziej wnikliwymi krytykami dostępnych rozwiązań, a jako przedsiębiorcy wiedzą doskonale które z nich sprawdziły się najlepiej.